AS
Soru Sahibi
22 Haziran 2007 09:50

doktor bey 7 aylık hamileyim doğumuma az bir zaman kaldı ama ben korkuyorum

doktor bey 7 aylık hamileyim doğumuma az bir zaman kaldı ama ben korkuyorum ilk doğumum normal mi sezeryan mi daha karar veremedim eğerherşey yolunda giderse normali mi önerirsiniz ben normal doğumdan epizyotemi den korkuyorum kesmelerinden yani bana sezeryanın mı yoksa normal doğumunmu rahat olacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Levent M. Şentürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu konu cok karisik ve bir cok parametreye dayanilarak verilecek bir karar. Cocugun iri olusu/ters(makatla) geliyor olmasi/ sizin catinizi dar olmasi ve daha bir cok parametreye bakarak sizin ve doktorunuzu berbaer vermesi gerekn bir karar. Epizyotomiden kormayin, ama her halikarda Normal dogum yapabiliyor olsaniz bile kendi isteginizle de sezaryen yapilabilir. Bu en azindan bugun itibariyle ulkemizde yasak degildir.

25 Haziran 2007 00:27