GT
Soru Sahibi
2 Temmuz 2019 11:26

Dizlerdeki kemik iliği ödemi

Merhabalar Hocam, Benim kızımın dizlerinde sorunları var.her iki diz mr sonucu şu şekilde -tibia,femur medial ve lateral kondillerinde kemik iliği ödemi.(kontüzyon yada enflamasyona sekonder) bunun tedavisi tam olarak nedir hocam mümkünse cevaplarsanız memnun oluruz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Burçin Keçeci
Ortopedi ve Travmatoloji

Aşırı zorlamalar sonucu kemiğin zorlamasıyla ödem meydana gelebilir ve çok ağrılıdır. Agriyan bölgenin yükten kurtarılması gereklidir. Vucut zaman icerisinde bu bolgeyi onaracaktır.

17 Ağustos 2019 14:36