YF
Soru Sahibi
16 Haziran 2020 19:16

Diz kapagi kirigi

Hocam iyi gunler. *** *** ** tarihinde diz kapagimda tek kirik olustu ve alciya alindi. 15 gun alcida kaldiktan sonra atel takildi.1 ay atel takili kaldi. Atelden sonra doktor 90 dereceye kadar hareket ettirip yurumeye baslamami soyledi. Diz kapagi bolgesinde, ayak bilegi ve topuk bolgesinde sislikler bir turlu inmiyor. Diz kapagi bolgesinde agrim fazla yok ancak topuk ve ayak bilegimde agrilarim var. Bunlar normal mi? Bu sislikler icin onereceginiz ilac var mi? İlginiz icin simdiden tesekkur ediyor iyi calismalar diliyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Merhaba, kirik uzerinden daha 2 ay gecmis, ve 1.5 ay tespitli kalmis, su andaki bulgular ve yakinmalariniz bu hareketsiz kaldiginiz doneme aittir. Genel olarak rehabilitasyon yani tam eski hale donebilmek icin kirik iyilesme suresinin en az 2 kati kadar sure yogun fizik tedavi almaniz gerekir. Bir fizik tedavi hekimi uygun rehabilitasyonu saglayacaktir. Gecmis olsun

17 Haziran 2020 14:23