YS
Soru Sahibi
29 Ocak 2021 21:57

Diz agrisi

Diz medial ve lateral menisküslerin konfigürasyon ve sinyal intensitesi normaldir. PCL açılanması daralmıştır. ACL devamlılıığı izlenmekte olup,kalibrasyonu artmıştır(parsiyel rüptür) Arka çapraz bağlar, lateral ve medial kollateral ligamanların seyir ve sinyal intensiteleri doğaldır. İlio-tibial bant, lateral ve medial retinakulumlar doğal görünümdedir. Tibia platomedialde kontüzyonel sinyal değişikliği buna eşlik eden tip1-2 OCD izlendi. Quadriceps ve patellar tendonlar doğal görünümdedir. İnfrapatellar yağ sinyal intensitesi tabiidir. Retropatellar mesafede sıvı artış izlendi. Kemik iliği sinyal intensiteleri normaldir. Periartiküler yumuşak dokular doğal görünümdedir. Hocam.ameliyatlik bı durum varmı bunda yardımcı olursanız sevinirim.simdiden tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Ön çapraz bağınızda kısmi yırtiķ varmış. Aktif sporcu olmadığınız için, arasıra yaptığınız futbol oynamak gibi darbeli sporlar varsa jubilenizi yaparak ameliyatsiz sakin bir hayata devam edebilirsiniz.

30 Ocak 2021 10:14
YS
Soru Sahibi

Çok teşekkürler hocam Allah razı olsun

4 Şubat 2021 18:22
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun.

6 Şubat 2021 01:20