HA
Soru Sahibi
2 Mayıs 2020 01:50

Dişte sızlama

Elif hanım merhaba. Kahvaltı yaptıktan sonra ağzımı calkalamadan yani ağzımda yemek artıkları varken uyumuş kalmışım bir kaç saat sonra uyanınca zirkonyum kaplama olan dişlerimin bir kacinda sızlama başladı. Ondan üç dört gün önce yine sızlıyordu o zamanda tırnağım sertçe diş etine değmisti. Bu kadar hassas olma nedeni ne olabilir bu dişlerimin ? Yemek artığı ağız çalkalaması olmadığı için kaplama altına girmiş olma ihtimalini düşündüm ama bu zor birşey değil mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar , hayır zor bir şey değil Yemek artığının kaplama altına girmesi , düzenli olarak günde iki kere mümkünse şarjlı diş fırçalarıyla diş fırçalamalısınız . Ağzınız da yemek artığıyla uyumamalısınız . Günlük oral b süperfloss kullanımı ile köprüleriniz varsa altını özel iple temizlemelisiniz. Hekiminizden uygun zamana randevu isteyiniz size bakım önerilerini tekrar anlatmalı eksik bırakılan bir şey olmasın aksi takdirde çürük ve diş eti rahatsızlığı yaşarsınız . Sağlıklı günler dilerim.

2 Mayıs 2020 09:57