BM
Soru Sahibi
14 Mayıs 2019 04:39

Diş tedavisi sonrası burundan sıvı gelmesi

Merhaba. Ben dişimi çektirdim 4 gün geçti ama arada kanama olduğu için ve enfeksiyon oluşmuştur diye dün tekrar diş doktoruna gittim. Diş doktoru çekilen dişin yerini temizledi ve bir sıvıyla yıkadı. Tedaviden sonra burnumdan 1-2 saat ara iel aniden bir sıvı akıyor. Sebebi ne olabilir? Doktorun yazmış oldupu antibiyotiği kullanmaktayım. Tekarar doktora görünmeme gerek var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Okan Karapınar
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Öncelikle merhaba geçmiş olsun. Özellikle bazı kişilerde üst çene azı dişleri sinüs boşluğu ile komşudur. Endişelenecek bir durumunuz yok bu bölgelerde çekimden sonra çekilen dişin boşluğuna vücut tamir hücrelerini kan aracılığıyla bölgeye gönderir ve iyileşme başlar sinüs boşluğunu saran membranın tamir aşamasında sık karşılaşılabilen bir durumdur. Belki bir miktar kanda burnunuzdan akabilir. Doktorunuza başvurarak doğru yapmışsınız.

20 Mayıs 2019 10:09