7 Eylül 2010 13:39

diş implantı için bilgi almak istiyorum

Merhabalar diş implantı içiin bilgi almak istiyorum fiyat tedavi süresi faydaları vs...Bilgi verirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu konu geniş bir kapsama sahip. Diş hekimliğinde ki her tedavi kişiye özel bir tedavi olduğu için sizin ihtiyacınızı karşılayacak tedavi uygulaması için bir hekim tarafından muayene edilmenizde yarar var. Diş hekimliğinde diş içerisine ve kemik içerisine uygulanan olmak üzere implant uygulamaları var. Zannederim sizin öğrenmek istediğiniz kemik içerisine uygulanan türü. Kemik içerisine yerleştirilen implantlar eksik diş mevcudiyetinde cerrahi yöntemler kullanılarak kemik içerisinde hazırlanan yuvaya implantın yerleştirilmesi esasına dayanır. Eksik diş sahasının büyüklüğüne göre bir veya birden fazla sayıda implant planlanabilir. Fiyat konusuna gelince; kullanılan materyalin fiyatına, hekimin kalitesine ve yaşanılan bölgeye göre çeşitli rakamlar ortaya çıkması normal karşılanmalı. Ankara için konuşursak yaklaşık olarak her bir implant başına *** *** ** TL ile 1500 Euro arasında rakamlar duyabilirsiniz. Ayrıca üzerine yapılacak protez restorasyonunun fiyatıda ilave bir maliyet olacaktır. İmplant, immediat olarak uygulanırsa tedavi 2 haftada tamamlanabilir. Ama sonradan yükleme ( Protez yapımı ) söz konusu ise en az 3 ay implant adaptasyonu için beklenmelidir. Faydalı mı? Şüphesiz eksik dişleri tamamlamak ve hastaların protez kullanmada ki konforları açısından en iyi uygulama şimdilik bu. Yani tercih edilmelidir. Netice itibari ile bir hekime giderek hem muayene olmalı hemde karşılıklı olarak sizin ihtiyacınız ve çözümü için konuşmanız en doğrusu olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sağlıklı dişler ve sağlıklı gülüşler dilerim, geçmiş olsun.

7 Eylül 2010 18:10