BM
Soru Sahibi
4 Şubat 2017 13:40

Diş eti ağrısı

Hocam mrb.ön alt diş etlerimde 4-5 gündür ağrı ve kızarıklık mevcut.ağrı kesici almama rağmen geçmiyor hekime gösterdim hafif diş eti çekilmesi var dedi.agrinin nasil dinecegini bulamiyorum.bi tahminde bulunabilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Necmettin Yeta
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

merhabalar kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm dişetinide kızarıklık olması dişeti hastalığı başlangıcının belirtisi olabilir. Eğer olay sadece dişetinde ise basit bir diş taşı temizliği ile çözülebilir, ancak ağrı şiddetli ise genç bireylerde sıklıkla gördüğümüz özellikle stresin neden olduğu (ANUG) olarak adlandırdığımız bir çeşit diş eti rahatsızlığı olabilir bu gibi durumlarda antibiyotik kullanmanız gerekir ancak uygun antibiyotiği bir diş eti uzmanına göründükten sonra almanız daha doğru olur. Tekrar geçmiş olsun.

7 Şubat 2017 15:25