tn
Soru Sahibi
13 Ekim 2020 17:08

diş çekilmesi hakkında

Merhaba hocam , benim dişlerimde ayrık var doğuştan diş eksikliği . ön dişimin yanındaki sol dişim eksik . bununla ilgili ortodonti tedaviye başlamak istiyorum . periodontolojiden uygunluk almamı istedi ortodonti doktorum . gittim bir hekime arka dişlerimde diş çekilmesii ve kemik erimesi olduğunu söyledi. yaşım 32. önlere takılacak olan tel için uygunluk verilmemesi için bi neden midir acaba ? yada uygunluk olmasa da taktırdığım telin ilerde bana bi sorun cıkartır mı ?birde tel tedavisi bittikten sonra kemik erimesi var ise şayet tedavi o zaman olmaz mı ? dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Hakan Bayındır
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Nagihan Hanım, geçmiş olsun. Ortodontik ted. öncesinde diş eti hastalığının ve kemik kaybının değerlendirilmesi yerinde olmuş. İlerlemiş kemik kayıplarında ortodontik ted. görmeniz dişleri kaybetmenize sebep olabilir. O yüzden danıştığınız diş eti hastalıkları uzmanı ortodontik tedaviye onay vermediyse bu tavsiyeye uymanızı ben de öneririm.

14 Ekim 2020 12:18