KC
Soru Sahibi
2 Ağustos 2012 02:35

Dideral ve Alkol

Merhaba doktor bey, Dün itibariyle doktorum tarafından çarpıntı sorunum yüzünden tarafıma dideral isimli ilaç yazıldı. Fakat sadece gün içinde 1 çeyrek almamın yeteceğini söyledi, çeyrek al demesinin ilacın yazılmasında benimde baskı yaptıgımdan ötürü olsa gerek. Kısaca sadece 1 çeyrek kullanman yeterli olacaktır dedi. Lakin ben dideral içtikten 3-4 saat sonra küçük çaplı ( 1-2 bira ) alkol alsam sıkıntı yaşamam değil mi? Veya sizin önerinizle dideral çeyreği içtikten kaç saat sonra alkol almalıyım? Şimdiden teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Tıp tedaviden önce sebepleri ortadan kaldırmakla uğraşır. Bu kadar korktuğunuz çarpıntı için konuşursak, bir çarpıntıyı hangi ilaçla engelleyeceğimizi düşünmek yerine o çarpıntıyı başlatacak etkeni ortadan kaldırmak en iyisidir. Alkol gerçekten de çarpıntı yapabilecek bir etkendir, bunu içtiğiniz gün değil ertesi gün yapar ve de vücut için su gibi, ekmek meyve veya yoğurt gibi gerekli olan bir madde değildir. Çeyrek dideral sonra içeceğiniz biranın çarpıntı yapıcı etkisini engeller mi engellemez mi bilmiyorum, bu herkesin bünyesine göre değişir. Ama en uygunu alkolden kaçınmanızdır.

2 Ağustos 2012 09:16