tl
Soru Sahibi
7 Mayıs 2021 20:46

Desmoid tümör

Iyi günler hocam, eşime desmoid tümör tanısı kondu 2.6cmx2.5cm boyutunda karın sol üst boşluğunda, hastalık ölümcül tehlikede mıdır? tedavi için ameliyat mı yoksa kriyoablasyon mu önerirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)

Deemoid tümör nadir görülen tümörlerdendir.İyi huylu tümörler den yani metastaz yapmaz.Fakat lokal nuks sık görülür bu nedenle cerrahi tedavi daha ön plandadır.Ameliyat sonrası uzun dönem hastaların nuks yönünden takibi önemlidir.

10 Mayıs 2021 03:37