ÖE
Soru Sahibi
20 Ağustos 2021 01:53

Derin Venöz Yetmezlik

Sol bacağımda büyük safen ve küçük safen damarları lazer yöntemi ile kapatıldı. En son yapılan usg de femoral ven ve popliteal vende valsalva ile 3 saniye süren geri akım izlenmiştir. Ne önerirsiniz doktor bey. Derin venlere müdahale etmemiz gerekiyor dedi doktorum. Ben de korkuyorum derin vende sorun yaşarım diye.

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Kalp Damar Cerrahisi

Gecmis olsun.. Son zamanlarda derin venoz sistem ile yüzeyel sistem bileske yerine baski uygulayacak şekilde yapılan enjeksiyonlardan hastalarımız fayda gormekte.. ICT denilen bu yöntemi doktorunuzla görüşebilirsiniz..

22 Ağustos 2021 01:36
ÖE
Soru Sahibi

Sol kruriste pritibial mesafede cilt ve cilt altı dokularda kalınlaşma, ödem ve enflamasyon bulguları gözlenmiştir. Sol bacakta Derin venöz yetmezlik hastasıyım. Soldaki Büyük safen ven ve küçük safen damarları lazer yöntemi ile kapatıldı. Yukarıda da mr sonucum var. Sol bacağım sağ bacağıma göre daha kalın duruyor. Bu durumda ne yapmalıyım? Hastalığım daha kötü olur mu

11 Eylül 2021 01:02
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun.. Doktorunuzun önerisi ile antiödem tedavi ve varis çorabı kullanmanız gerekmekte gibi duruyor. Derin venöz yetmezlik maalesef ilerleyici bir hastalık.. o yüzden doktorunuzun önerilerine riayet ediniz..

15 Eylül 2021 10:29
ÖE
Soru Sahibi

Solda SFV düzeyinde valsalva ile 2 sn devamlılık gösteren reflü izlendi. Sağda valsalva ile yüzeyel venöz oluşumlarda patolojik çap artışı / reflü izlenmedi . Opere olguda solda magna net olarak vizüalize edilemedi. Solda valsalva ile parvapopliteal bileşke düzeyinde parvada çap 4,5 mm ölçülmüş olup bu düzeyde tüm valsalva boyunca devamlılık gösteren patolojik reflü izlenmiştir. Ultrason sonucumu yorumlayabilir misiniz?

18 Aralık 2021 23:15
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun.. Ultrason sonucunuzun daha önce sizi opere eden doktorunuz tarafından kliniğiniz ile birlikte yorumlanmasını tavsiye ederim.

20 Aralık 2021 09:20
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Doç. Dr. Ömer Tanyeli Kalp Damar Cerrahisi

Yazar toplam 57 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Derin Venöz Yetmezlik Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Muayene Randevu Doç. Dr. Ömer Tanyeli
minimal invaziv bypass Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Varis problemi Doç. Dr. Ömer Tanyeli
DİYALİZE BAĞLI DAMAR TIKANMASI Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Kalp Damar Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Birol Akdoğan Kalp Damar Cerrahisi
Op. Dr. Farid Ahmadov Kalp Damar Cerrahisi
Uzm. Dr. Hidayet Demir Kalp Damar Cerrahisi
Op. Dr. Berke Özkan Kalp Damar Cerrahisi
Op. Dr. Temmuz Taner Kalp Damar Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube