GS
Soru Sahibi
17 Ocak 2012 20:08

depresyon

selam,efendim 13 yaşında olum var geçen yaza kadar normaldi şimdi benim annem kim babam kim ve bir çok şeyler, biz 6 yıl oldu boşandık sen evlenirsen ben ne olcem annem evlenirse ne olcek bana ve hakaretler bir doktora gittim hiper aktiv ve dikkat eksikliği var dediler çocuk ilaçları kullanmamış saklamış daha sonra başka doktora gittik beyine giden sinyaller yükselmiş dedi (mr) ilaçları verdi depakin ve olilafax verdi zaman zaman ağlama ve gülmeler başladı o doktorumuz da izmire tayin çıktı gitti şimdi başka doktora gidiyoruz depakin 500 mg ve risperdal 4 miligram ve abizol 10 mg misol 50mg verdiler hala değişen bir şey yok burda olan pisikatr doktor a sordum hastanenin nüroloji bölümünde EEG ve emar çektirip doktora danışın dedi bende size sorayım dedim şaşırdık çocuk ilaçları kullanınca zombi gibi oldu hem ağlıyor hem gülüyor anında durup tekrar başlıyor çocuğu nereye götürmek lazım pisikatr mi pisikologmu nürolog mu cevabınız bizim için önemli olacak şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sayın baba, anlatığınızdan anladığım kadarıyla çocuğunuzun iki farklı hastalığı olabilir ilk olarak epilepsi diğeri ise anormal davranışlar. çocuğunuzun yaşı dikkate alındığında doğru başlangıç çocuk nörolojisi uzmanı olmalı diye düşünüyorum. diğer tedaviler ikinci önemde olacağı düşüncesindeyim .geçmiş olsun izmirden selamlar

18 Ocak 2012 17:42