SR
Soru Sahibi
25 Aralık 2010 13:23

demir ilacı mide bulantısı yapar mı

sayin hocam öncelikle merhabalar,hocam kizimin doktorusunuz ve demir eksikligi icin 15 gündür Ferrosanol B Surup kullaniyoruz.yalniz yemeklerden 2 saat sonra ve günde 2 kez 5 mg veriyoruz.Ilac alimindan yarim saat gecince kizimin midesi bulaniyor,kusmuyor,ama cabuk gectigini düsünüyoruz,normal midir?saygilarimla...

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Eylem Sevinç
Uzm. Dr. Eylem Sevinç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

demir ilaçları bulantı yapar

25 Aralık 2010 17:00
Uzm. Dr. Eylem Sevinç
Uzm. Dr. Eylem Sevinç Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yazar toplam 76 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Şafak Pelek Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. Fikret Mungan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. Gökhan Kiğlı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Doç. Dr. Birol Karabulut Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Uzm. Dr. DUYGU DELİGÖZOĞLU Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Etiketler
Ferrosanol , Demir ilaçlarının yan etkileri
Facebook Twitter Instagram Youtube