ÖA
Soru Sahibi
27 Ağustos 2019 00:22

dekort kullanımı

Hocam merhaba. 4.5 yasında oğlumla 39 derece ateşle doktora gittik. Ateş düşürücü 1.5 ölçek dolven ve soğukkompres uygulandı. Ateş Bi miktar düştü sonra da meyve suyu ile dekort ampul karıştırıldı. Dekort ampul ne için kullanıldı bir zararı var mı doğru bir uygulama mı bilgilendirirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Soner Sarmaşık
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhabalar, geçmiş olsun. Dekort bazı solunum yolu problemlerinde, allerjik durumlarda veya tekrarlayan/yüksek dirençli ateş durumlarında bazı hekimler tarafından tercih edilebiliyor. Tekrarlayan dozlarda veya yüksek dozda almış olmaması nedeniyle sorun yaratmayacaktır, yanlış demek ise çok mümkün değil açıkçası.

27 Ağustos 2019 08:42