CD
Soru Sahibi
3 Aralık 2021 22:22

Dansite Değerim tehlikeli mi?

Hocam iyi çalışmalar. Ben idrar tetkiki yaptırdım, sadece 1 tane referans dışı sonuç geldi. Dansite Referans Aralığı 1.005 - 1.030 (Benim Dansite Değerim 1.002) Endişe edilecek bir durum varmı hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Çok sıvı tüketmişsiniz çok idrar yapıyorsunuz idrar da sulanmış halde. Böbreklerin en önemli işlevi tüketilen sıvı miktarını atmaktır. Bunu yaparken dansiteyi *** *** ** arasında değiştirme yeteneğindedir. İyi günler

4 Aralık 2021 12:22