sm
Soru Sahibi
22 Ekim 2022 15:49

Damarları açan sirke hakkında

merhaba hocam yaş 34, bende sadece lad d1 orta düzey tıkalı, biriyle konuştum %70 tıkalı ana damarı alıç sirkesiyle 1 su bardağına yarısı sirke yarısı su şeklinde sabah akşam içen biri damarlarının tamamının açıldığını bunu anjiyo ile doğrulattığını söylüyor. ben bu alıç sirkesini 100 lük coraspin ve 150 lik lipofen kullanarak içsem ciddi bir yan etkisi olur mu? birde 512 kesitli bt anjiyonun ciddi tıkanıklık olan bir damarı tamamen açık gösterme ihtimali var mı? bende ana damarlar açık ama hipoperfüzyon var deniliyor.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Sirkeyle o damarların açılacağını söyleyen o kişiden selametiniz için artık uzak durunuz. Coraspin ve lipofen sizin için doğru ilaç mıdır, bunu da buradan bilemem. BT anjiyo kalpteki büyük ve önemli damarlarda yanılmaz. Selamlar.

30 Ekim 2022 19:10
sm
Soru Sahibi

cevabınız teşekkür ederim. bazen yokuş çıkarken nefes darlığı oluyor. 6 yıldır bir çok belirti var ama 70 kere ekg 25 eko 1 holter ve 3 efor testi temizdi. bt anjiyoda lad d1 yan damarı orta düzey diğer damarlar açık. sol koroner sistemde incelme var yapısal olabilir diyor ve sol ventrikül mid lateral ve apikalde yaygın hipoperfüyon alanlar diyor. doktorun biri muhtemelen spazm yapa yapa hipoperfüzyon alanlar oluşmuş dedi. bt anjiyoyada 10 mg concor içerek girmiştim. beta blokerler bende şikayetlerimi şiddetlendiriyor. bir doktor muhtemelen spazmı tetiklemiş beta bloker dedi. yani benim sorunumun bu olabileceğine inanmaya başladım bi ara kardiyoloğa gidip damar genişletici denemeyi düşnüyorum yani bu tabloda yapılabilecek şey bu olsa yanlış olmaz değil mi hocam? sanırım normal anjiyoya girmeme gerek yok ana damarlar açık diyor zaten bt anjiyo. ?

31 Ekim 2022 22:02

Hiçbir şeye girmeyiniz, sirkeci vs kişileri okumaktan dinlemekten de uzak durunuz. Sağlıklı beslenme ve yaşam dışında hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Selamlar..

7 Kasım 2022 20:45
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5546 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ritim problemi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Eko Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kalp Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Çarpıntı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Anksiyete mi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube