yn
Soru Sahibi
20 Haziran 2020 20:54

Damar sıkışıklığı

Torasik Outlet (Çıkış) Sendromu. Sol tafarta veniz Tos var ise sağ taraftaki ven damarlarında etkiler mi? Tek taraflı olunca diğer taraftaki damarlarında etkiler mi hocam. Bir de belirtilerine damar belirginleşmesi, karıncalanma, yanma, ağrı yapar mı bilgi verir misiniz rica edersem

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Aybanu Gökçen
Kalp Damar Cerrahisi

Karşı tarafı etkilemez. Bu söylediğin şikayetleri yapar. Mutlaka iyi bir fizik tedavici bul. Karşıt kas gruplarını çalıştırarak azaltabilirsin. Çok geçmiş olsun

21 Haziran 2020 18:09
yn
Soru Sahibi

Hocam her iki kolda da toplar damarlarda genişleme var yanma, ağrı ve yukarı kaldırınca karıncalanma özellikle kanın yukarı çekilmiş gibi hissediyorum elleri aşağı doğru bırakınca böyle bir soğukluk sonra da ani sıcaklık oluyor ve kan akışı tekrardan oluyor gibi. İki tarafta aynı anda torasik sendrom olur mu yoksa bu başka bir sebepten mi?

24 Haziran 2020 20:19
Op. Dr. Aybanu Gökçen
Kalp Damar Cerrahisi

Muhtemelen her iki tarafta da var. Önce iyi bir fizik tedavi bul ve ciddi şekilde hareketleri yap

25 Haziran 2020 22:42