TS
Soru Sahibi
15 Ocak 2021 11:12

Covid zayıf insanı öldürür mu

Hocam merhabalar. Hocam ben covid temasıyım. Kapalı alanda belli aralıklarla 10 dakika konuştuk. Dün boğaz ağrım, kaşıntı boğazımda oldu sonra göğsüm yanmaya başladı yemek borum yanıyor gibi göğsüm yanıyor gibi bu sabah da ateşim cıktı. 28 yaşındayım hocam ölmekten çok korkuyorum covidden haberlerde covid erken yaşta ölenleri görüyordum. Yarın test yapmaya gideceğim. Çok korkuyorum hocam :(((

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İnci Gülmez
Göğüs Hastalıkları

Covidden ağır zatürre ihtimali %4 tür. Ölme ihtimalinde %1 fit, pcr testiniz pozitif ise ilaçlarınızı alın iyi uyuyun bol dinlenin inşallah komplikasyon olmadan iyileşirsiniz geçmiş olsun

18 Ocak 2021 20:49