KB
Soru Sahibi
9 Aralık 2020 14:14

covid hgb yüksekliği

hocam merhaba hgb 18.2 hct 53 rbc 6.5 tonsilit için antibiyotik kullanırken yaptırdıgım test hgb genelde yüksek çıkıyor. pv şüphesiyle yapılan testlerin hepsi negati çıktı ve kan vermem önerildi .boy:194 kilo:104 yaş 28) hocam ben 2-3 yıldır kan vermiyorum ve covidde kan pıhtılaşması artıyor diyorlar hgb yüksekliği risk teşkil ediyor mu teşekkür ederim(sigara kullanıyorum)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sinan Demircioğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Sigara kullanman ve htc'nin yüksek olması pıhtılaşma riskini artırır.

9 Aralık 2020 14:23