yz
Soru Sahibi
16 Şubat 2019 18:01

Çölyak geçer mi

Merhaba ben zeynep sude 17 yaşındayım bana 3 yaşımdayken çölyak teşhisi koymuştunuz giresuna taşındığımızdan dolayı bu yıl kontrole gelememiştim burada gitmiştim kontrol amaçlı tekrardan endoskopi yapıldı sonucunda sadece akut gastrit olduğu çıktı çölyakla ilgili bir şey çıkmadı boyum 147 kilom 36 büyüme büyüme hormonu gh düşük çıkmıştı fakat kemik aralığı kapandığı için müdahale edilemedi tiroid hormonum yüksek çıktı bunun için ilaç kullanıyorum asıl sormak istediğim doktor çölyak diyetimin belki bozulabileceğini geçmiş olabileceğini söyledi bu zamana kadar bildiğiniz üzere diyetime uymuştum şimdi geçme gibi bir şansı var mıdır endoskopi sonucunda çıkmaması bunu gösterir mi nasıl bir yol izlemeliyiz ? Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Şu anda diyet yaparken tabii ki normal çıkar biyopsi... Hasatalık ömür boyu kalıcıdır!

19 Şubat 2019 13:12