KS
Soru Sahibi
21 Mayıs 2021 10:50

ÇOK RAHATSIZ EDİCİ DİZ KAPAK AĞRISI

merhaba hocam benim 5-6 yıldır dizkapak çevremde ağrılarım var.bir çok kez fizik tedavi doktoruna ortapedıye gıttım fakat kesın tedavi olmadı hıcbırınde.Çok fazla ağrım oluyor geceleri bacak arasına yastık koyuyorum.dizimi gerdirince hafifliyor gıbı.ne yapmam gerek hocam tamamen geçmezmi bu ağrılar. en son *** *** ** de ki mr sonucum: SAĞ DİZ ; ANTERİOR ÇAPRAZ BAĞDA ZEDELENME İLE UYUMLU SİNYAL ARTIŞI İZLENMİŞTİR.MEDİAL MENİSKÜS POSTERİOR HORN-GÖVDE KESİMİNDE GRADE 1 MENİSKOPATİ İLE UYUMLU SİNYAL ARTIŞI MEVCUTTUR.SUPRAPATELLAR İNFRAPATELLAR YAĞ YASTIĞINDA ÖDEME SEKONDER SİNYAL ARTIŞI MEVCUTTUR. SOL DİZ; ANTERİOR ÇAPRAZ BAĞDA ZEDELENME İLE UYUMLU SİNYAL ARTIŞI İZLENMİŞTİR.MEDİAL MENİSKÜS POSTERİOR HORN-GÖVDE KESİMİNDE GRADE 2 MENİSKOPATİ İLE UYUMLU SİNYAL ARTIŞI MEVCUTTUR.SUPRAPATELLAR İNFRAPATELLAR YAĞ YASTIĞINDA ÖDEME SEKONDER MİNİMAL SİNYAL ARTIŞI MEVCUTTUR. HOCAM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Ameliyat gerekmez. Diz egzersizleri, soğuk uygulama yapın. Ağrınız fazla olursa bir kutu ağrı kesici ve antienflamatuar denen ilaçlardan kullanabilirsiniz. Kilonuza dikkat edin. Diziçi hyaluronat ve PRP faydalı olabilir.

27 Mayıs 2021 15:25