YB
Soru Sahibi
11 Aralık 2018 22:15

Çocuğumda tarih tutamama problemi

Merhaba benım kızım 3. Sınıf ogrencısı ve derslerınde basarsşı ancak Atatürk'ün dogum tarihi ölüm tarihi ,23 nisan gibi günlerin tarihlerini unuttuğunu fark ettim ve kres ilkokul dahi olmak üzere 5 senedir bu bilgileri görüyor bunun sebebi ne olabilir nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Emel Bellibaş
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba, çocuğunuzun dikkat algı ve bellek ile ilgili sorunlar yaşıyor olması muhtemel. Tanı ve tedavinin netleştirilmesi için ruhsal muayene ve bazı testler yapılmalı. Çocuğun yaşı küçükken bu durumun belirlenmesi ve gerekli ise tedavisine başlanması önemlidir. Bir Çocuk Psikiyatrisi Uzmanına vakit geçirmeden başvurmanızı öneririm.

12 Aralık 2018 11:28