OZ
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 22:24

Çene darligi

Dr.bey oğlum 22 yaşında çene darlığı ve çaprasik dişleri var.geç kalınmış bir tedavi önce çene açılacak ve dış teli takılacak.bu tedavi sırasında üst çene daha da geriye gidecek sonrası dış teli ve kamuflaj yapılacak acaba daha mı kötü olur.yapmış oldugunuz buna benzer tedavileriniz var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Murat Selek
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhaba Zehra hanım. Ortodontik tedavilerde çenedeki darlığın, dişlerdeki çapraşıklığın miktarını görüp analiz yapmadan söyleyeceğim herşey anlamsız olur. Tavsiyem bir Ortodontist arkadaşımıza muayene olup onun direktifleri doğrultusunda tedavi olmanızdır. Tekrar geçmiş olsun

21 Kasım 2018 17:15