km
Soru Sahibi
6 Mart 2013 13:09

çene ağrısı

hocam merhabalar, genelde esnerken çenemden çıtlama sesleri gelirdi. ama bi ağrı yada kalıcı bir şikayetim olmazdı. 3 gün önce yine esnerken o ses geldi ama bu sefer çenemin sol tarafı sanki çıkmış gibi acıdı. hala da ağrısı acısı geçmedi. tam o bölgeye dışarıdan dokunup bastırdığımda da ezilmiş gibi ağrı hissediyorum. ve esner gibi yaptığımda kulağımın dibinde şiddetli bir ağrı oluyor. ve bu 3 gündür aynı. düzelir diye bekledim ama geçmedi. işten izin alıp hastaneye gidemiyorum:( o yüzden yardımlarınızı bekliyorum hocam.. şimdiden teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Faruk Safa Başaran
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

merhaba, çenenizde duyduğunuz cıtlama sesi TME den geliyor.(krepitasyon sesi) temporo mandibular eklemin de problemin var tedavi olsanda oses kaybolmaz.ama tedavi olmasan kondil ve kondil yollarında aşınmaya dayanan problemler daha da artacak ağrıların fazlalaşacaktır. TME incelemesi gerekmektedir.size en yakın çene cerrahına muayene olursanız.gerekli incelemelerden sonra size en uygun tedavi uygulanacaktır.sağlıkla kaın dr. faruk safa başaran

6 Mart 2013 18:46