YF
Soru Sahibi
26 Ağustos 2019 16:56

Büyüme Hormonu Eksikliği İğnesi

Merhaba. Büyüme hormonu eksikliği teşhisi konmuştu bana. 6 yaşından yaş 14 yaşına kadar büyüme hormonu iğnesi vuruldum. Saizen 8mg aliyordum. Her gece yatmadan bacaktan aldım. 6 ayda bir kontrole gidiyordum. Her 6 ayda bir kan alımı kemik yaşı ölçümü yapılıyordu. Tedavim bitti çok şükür ancak kafamda soru belirdi. Bu tedavinin bilinen bir yan etkisi veya tehlikesi varmıdır internette pek iç açıcı şeyler okumadım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Müyesser Saykı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Merhaba. Yan etkiler genellikle doz fazlalığı durumunda veya verilmesinde sakınca doğuracak bir durum olduğunda ortaya çıkar. Ayrıca büyüme döneminde büyüme hormon eksikliği varsa tedavi edilmesi gereklidir.Geçmiş olsun.

27 Ağustos 2019 13:15