KU
Soru Sahibi
31 Mart 2023 02:26

bülent hocam bu klinik tablo sizce panik gerektirir mi

Saygıdeğer hocam merhabalar işiniz de rastlık ve sağlık dilerim. Hocam şikayetlerime bir türlü aydınlatıcı bir fikir ve yanıt bulamıyorum sizden ricam iyice okuyup bu genç kardeşinize bir fikirde bulunmanız. Hocam öncelikle sağ sol varikosel hastasıyım yaş 21. Testis ultrasonu ve spermiogram sağlıklı çıktığı için takip kararı verildi. Bundan 1 ay önce peniste doluluk hissi, idrarda yanma, sürekli idrara çıkma penisin sağ kısmında içten bir huylanma gıdıklanma, şikayeti ile doktora gittim Kültür, İdrar Kan, kandan prostat testi Total testesteron hormonal gibi testler istendi testleri aynı gün verdim ve diğer hafta gittiğimde hepsinin,kan, kültür ,idrar temiz olduğu söylendi. Ve ardından idrar ile ilgili sorunum tamamen geçti. Doluluk hissi olsun sürekli idrar olsun geçmiş durumda. Ama Penil ,penis içten uyuşma sadece penisin sağ kısımda beliren içten içe bir gıdıklanma uyuşma , tarif edemediğim bir hareketlilik var. Sabah ereksiyonlarım çoğunluk ile var! sert ve dik uyanıyorum. Mastürbasyon ve ilişki yaşarken bir sorun yaşamadım peniste hissiyat var zevk var boşalma var.((DİP NOT!; Cinsel hayatı güvenli. orta sıklıkta olan 'yoğun değil.' Mastürbasyon da ise bir aralar günde 2-3 kere yapan ama uyuşmalardan sonra son 1 aya yakındır,haftada 1 e düşürdüm....)--Ama diyorum ya pensite sağ kısımda içten içe bir belli çizgisel nokta diye belirte bileceğim bir kısım üzerinde uyuşma gıdıklanma huylanma gibi birşeyler var ve aşırı rahatsız ediyor. Piskolojim bozulmuş durumda ömür boyu bu rahatsızlık orda kalacak bir zaman sonra penis kalkmayacak da erkekliğim bitecek diye cidden mahfolmuş durumdayım hocam. O kadar test verdim temiz çıktı? sizce bu penisin sağ kısmındaki içten olan durum yani benim hissetmem ve tabir etmem ile içten olan bu durum. neyden kaynaklı ola bilir ? Hangi testleri önerirsiniz? Nasıl bir yoldan gitmem lazım? Erkekliğim biter mi? bir tedavisi bulunur mu? yada zamanla düzele bilir mi? endişe etmeli miyim? Lütfen artık bir hekimimiz bana bu konuda fikir, görüş vede öneride bulunsun. Rabbim bu mübarek ramazanda sizlere ne muradınız varsa versin sizce bu durum neden olur düşünceniz i ve yol, tahmin, önerilerinizi bekliyorum' bu konuyla ilgili hocam saygılar...

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)

Merhaba öncelikle geçmiş. olsun, Travmatik masturbasyon sendromu açısından takip ve kontrol edilmeniz ve ürolojik muayeneleri arada yaptırmanızı öneririrm. Bir aylık bir cinsel pehriz biraz durumu belirleyebilir. Geçmiş olsun.

4 Nisan 2023 11:40
KU
Soru Sahibi

Hocam merhabalar 22 yaşında erkek bir hastayım. Bundan 1.5 ay önce sürekli sık idrara çıkma, idrarı yapmaya rağmen rahatlayamama, ve penisin sağ kısmında belli bir noktada içten uyuşma" huylanma ile hemen ertesi gün ürolojiye başvurdum. İdrar, kültür,Kan(PSA) vs ve hormon tektikleri yapıldı. Herşey temiz ve normal çıktı. Ardından kendi kendine hiçbir ilaç kullanmadan, sık idrar durumu' kendi, kendine geçti.3 gün içinde, Fakat penisin sağ kısmında içten içe olan bir huylanma , rahatsızlık diye tabir ede bileceğim durum 1,5 aydır benimle. İdrar sorunum şuan için daha yok. İdrar yapmam rahat , tazzik vs iyi testlerde normaldi. Bu belirtiler ile (Sadece penis içinde kalan huylanma)"ile tekrar ürolojiye başvurdum. Ve bana iltihap olduğunu Kronik prostatit olduğunu, belirterek "CİPRO500MG" VE "MELOX FORT 15MG" Yazdı. 3 gündür içiyorum daha,fakat etki' göremedim. Hocam şimdi asıl size sorum şudur " ; İlk defa böyle bir durumla karşı karşıyayım, ilk defa yaşıyorum, ailemde genetiksel ,böyle bir durum yok. Daha yaşım 21 Kronik prostatit tanısını araştırdığımda tedavisiz, ve ömür boyu sizinle kalan zor,zulüm, bir rahatsızlık hissinden bahsediliyor. Allah rızası için bir cevap verin, bu uyuşma, rahatsızlık ömür boyu benimle kalacak mı? Yani bu genç yaşta, düzelme imkanı yok mu? İlaçların faydası ile gençliğin verdiği etki ,ve temizlenme ile bundan kurtulmam mümkün mü zaman ile semptomlar geçe bilir mi? Yoksa ömür boyu bunla yaşamaya alışmalı mıyım? Diğer prostatit semptomların hiçbiri, yok şuan. Sadece 1.5 aylık Penil içten huylanma, uyuşma ile, yaşamaktayım. Önere ,bileceğiniz bir test, yada birşey var mı? Daha başka yapmam gereken?, yada en önemlisi, aradığım cevap; buna ömür boyu Alışmam mı,?, yoksa, endişe yapmamam, tedavi ola bilecek tabloda bir durum mudur,?, bu hikayeye karşıt yanıt ve düşüncenizi bekliyorum lütfen. Allah şimdiden sizlerden razı olsun...

14 Nisan 2023 16:44

Merhaba öncelikle geçmiş olsun bahsettiğiniz Şikayetler 50 yaş altı en sık görülen ürolojik şikayetlerin başında olan prostatiti belirti etse de tansını ve tedavisi uygulamak bazı hastalarda sorundur. Özellikle psikolojik komponent de girdiğinde başa çıkılmaz bir hal alır. Bu sorun genel olarak sadece sizin hissettiklerinizden ibarettir elde bulundan objektif bulgu sıklıkla çıkmaz cinselliğe sıkıntımolmaz, mevsimseldir, anlık psikolojik sıkıntılarla artabilir. Uğraşı olanlarda arka plana düşebilir. Bağırsak problemleri ile (irritabl bağırsak sendromu) olabilir. Eğer bağırsak düzensizliğinizde varsa bir gastroenteroloğa görünmenizi psikolojiniz çok etkilenmişse psikiyatriden destek almanızı önerebilirim. Üroloji önerileride arada alınabilir. Geçmiş olsun.

26 Nisan 2023 00:43
KU
Soru Sahibi

şöyle dönüp baktığım, zaman da gün içinde dışarda takılıyor, iken penis uyuşması, ve idrar sıklığı hissi yaşamadığını , veya minimum olduğunu, ama eve gelip araştırma yapınca yada erkekliğim bitecek korkusuna düşünce penisimin uyuşmaya başlayıp sürekli bir idrar yapma hissi yaşadığımı fark ettim bana bu sorguyu yaptırdığınız için size minettarım. Çünkü bir ilişki esnasında veya takılıp başka şey ile ilgilenirken bir semptom yok,gibi. Kendi iç dünyam ile kalınca herşey panik ve araştırma ile nüks ediyor, sanki.Hocam birde size son sorum şu olacak, İdrar yapmamda sorun yok tazzik iyi idrar boşaltimi iyi günde toplam 7-10 kere idrara çıkıyor veya çıkmıyorum, sıklık da bana göre iyi şuan sadece idrar yapınca arada belki hafif yanma oluyor, ve penisin sağ kısmında içten uyuşma var o kadar. ,2 defa aralıklar ile İdrar, ,tahlil yaptırdım, temiz, geldi, Kültür testi "yaptırdım 'üreme görülmedi', -PSA-büyüme yok (0.4,)"temiz geldi hormonel,kan değerleri, Prolaktin, vs... bakıldı 'onlarda,temiz geldi. "CYBH" testi verdim,'(Elisa)' oda temiz geldi. Şimdi aradığım cevap, ve soru şu" prostatta bu genç yaşta '(21)' bir iltihap, enfeksiyon olsa ve bu enfeksiyon nedeni ile,' peniste ,içten ,uyuşma 'yaşasam, illaki bu verdiğim, yazdığım test ve tahlillerde,bir açıklık belirti, değerlerde ,hareketlenme ile, sonuç,verir miydi? Hepsi normal ama, sende kronik prostat var uyuşma varsa yanma varsa peniste diye antibiyotiğe diziyor hemen, doktorlar. Bu testler belli,ve hikayemi artık biliyorsunuz. Bunlar karşısında, sizin şahsi fikriniz, ne sende prostat var! kroniksin! 'mi derdiniz bana? bu tablo karşısında, yoksa" gençsin geçici bir durum ola bilir üşütme ile vs, önüne bak! Piskolojikman yaşıyor,gibisin bu semptomları,diyerek yolcu mu ederdiniz? Bunu 've bu yazdığım, testlerde bir enfeksiyon iltihap olsa illa açıklık verip veremeyeceğinin, ,cevabını arıyorum.. sabırlı cevaplar için teşekkür eder kutsal ellerinizden öperim.....

26 Nisan 2023 16:15

Tetkileri normal ise zorlamanıza gerek yok obsesyon gelişmiş sanırım sizde, öncelikle psikiyatrik destek öneririm daha rahatlayacağınızı düşünüyorum. Geçmiş olsun.

26 Nisan 2023 16:24
KU
Soru Sahibi

Hocam çok sabırlı ve netsiniz ve de,hızlı cidden her namaz ve duamda sizin duacınızım. gezdiğim doktorlardan daha fazla aydınlandım sayenizde. Artık son soru ile konuyu kapatıyorum. Peki yapılan bu testler prostat enfeksiyonu veya proststit için sizce yeterli mi ?kimisi çıkmaya bilir bu testlerde falan diyor ,ama prostatta bir enfeksiyon, penis içinde bir iltihap ,yada prosttata bir mikrop olsa, Aralıklı tekrarlanan idrar tahlilinde, Kültürde, Hormonel Kan teslerinde, Ve PSA değerlerinde bir yansıma meydana getirir miydi? Prostat ?"daha başka tahlile gerek var mı?, yoksa idrar, kültürlerde vs.,illaki bir oynama bir beliriş gerçekleşir miydi? Kısa bir cevap bekleyip ona göre ya konuyu kapaticam ,yada önerdiğiniz testlerin yolunu tutucam ,nedir son yorumunuz ?

26 Nisan 2023 16:46

Son yorumum geçmiş olsundur güzel kardeşim. Ek bir tahlil şimdilik kalmamış sende. Destek almazsan sorularında bitmez kafanda. Allah şifa versin.

26 Nisan 2023 18:17
Doç. Dr. Bülent Katı
Doç. Dr. Bülent Katı Üroloji

Yazar toplam 9 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Prostat bezi santrali Doç. Dr. Bülent Katı
İdrar tahlili Doç. Dr. Bülent Katı
Erektil disfonksiyon Doç. Dr. Bülent Katı
İdrar sorunları Doç. Dr. Bülent Katı
İdrar sorunları Doç. Dr. Bülent Katı
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube