Dm
Soru Sahibi
29 Haziran 2020 00:08

Bt sonucuuu

Merhaba hocam ben 23 yasindayim 2 yildir baş agrisi cekiyorum kafamin etrafini bastiran bir baski hissi tepesinde agri var kulaklarima dogru sert bir baski yapiyor ilerliyen saatlerde göz hizama geliyor ve her iki tarafta sanki kalb atar gibi agrilar olusuyor dahada ileriyen saatlerde kaşimin ust tarafina geliyor. Bu agrilar 2 yil boyunca hic bitmedi hergun oluyor hastaneye gittim ve tomografi cektiler bu 2 madde sorunlu cıktı 1.İnterventriküler kavum septum pellusidum varyasyonu mevcuttur 2.Pons santral kesimde amorf hipodansiteler mevcuttur Bu 2 madde acaba ne demek istiyor... korktugum icin hastaneye gitmiyorum cünkü subay olmayi düşünuyorum sicilime hastalik işlenmesin simdilik cevabini ögrenene kdr hastaneye gitmicem cevablarsaniz sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Feride Ün Candan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

İyi günler; 1.İnterventriküler kavum septum pellusidum varyasyonu ; beynin iki yarısını ayıran zarın doğumsal farklılığı anlamına gelir. Hastalık demek değildir. 2.Pons santral kesimde amorf hipodansiteler; bunun için filme bakıp yorum yapmak gerekir. Baş ağrılarınız için tedavi almanız lazım. Anlattığınız ağrılar migren ağrılarına benziyor. Mutlaka takip edileceğiniz bir nöroloji hekimine başvurun.

6 Temmuz 2020 08:58