ES
Soru Sahibi
29 Mayıs 2019 15:36

bronşit hk

Hocam Merhaba,10 yaşında bir kızım var. yaklaşık 1 aydır geçmeyen bir öksürüğü var,çocuk dr götürdüm alerjik olduğunu söyleyip önemsemedi.alerji dr götürdüm test bile yapmaya gerek görmedi alerji değil psikolojik bir öksürük dedi. ama artınca ve nezle eklenince göğüs hast.Dr. götürdüm; sinüs ve akciğer grafisi çekildi ayrıca kan testi yapıldı.akciğer grafisinde herşey normal sınırlarda sadece dikkat çeken cümleyi yazıyorum diğer bulgular normal. 'Akciğer parankim alanlarının değerlendirilmesinde; sağ bazalde belirgin bilateral alt zonlarda peribronkovasküler izlerde artış dikkati çekmektedir. Aktif infiltrasyon dinleme bulguları eşliğinde değerlendirme önerilir.' dr cefaks 250 mg şurup,zyrtec şurup,symbicort turbuhaler 120 ve sekrol şurup verdi.ben antibiyotik ve sekrol şurubu vermeye başladım.diğerlerini henüz vermedim çünkü bir takıntı sorunu nedeniyle citoles damla kullanıyor çok ilaç yüklemesi yapmak istemedim doğrumu bilmiyorum.dün gece 38.2 geçmeyen bir ateşi oldu bugün ateş yok.derin nefes alma ihtiyacı hissediyorum diyor arada ama genel durumu iyi. Size danışmak istedim müsadenizle Hocam.çünkü endişe ediyorum. bu arada kan testleri normal sınırlar içerisinde hep bazıları sınıra yakın ama sınırda veya geçen değer yok sadece mchc 36.6 ref değerler 21-36 yazıyor. aslında kan testi isteyen benim çünkü bacaklarında morluklar görüyorum çoğu bastırınca acıyor dr da çarpmaya bağlı olduğunu düşündü ama ben ısrarcı olunca yazdı. (konu bölümünü rastgele seçtim Hocam astım değil)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın. Sefaks ile birlikte Ateşini takip edin 3 günde düşmezse aynı doktora gidin antibiyotiği değiştirmesi gerekir. Zyrtec de Genizindeki akıntıyla olan öksürüğü hafifletecektir. Nefes ile ilgili köngörüsüzlük hissi için de symnicort verildi. O zaten solunan bir ilaç kana bile geçmez. Çabuk rahatlamasını sağlar. Geçmiş olsun

5 Haziran 2019 11:09