ke
Soru Sahibi
27 Kasım 2019 15:53

BOYUN VE BEYİN MR SONUÇLARIMA Bİ BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

BEYİN MR SONUÇLARIMDA BU SONUÇLAR ÇIKTI >> SOL TEMPOROFRONTAL BÖLGEDE SİLVİAN FİSFÜR DÜZEYİNDE SUBARAKNOİD BOS MESAFESİNDE ASİMETRİK GENİŞLEMELER DİKKATİ ÇEKMEKTEDİR < SAĞ SFENOİD SİNÜSTE MUKOZAL KALINLAŞMALAR DİKKATİ ÇEKMEKTEDİR < BEYİN MR SONUÇUMCA BUNLAR ÇIKMIŞ BUNLAR NEDİR HOCAM LÜTFEN BİLGİ VERİN .. BOYUN MR SONUÇLARIMDA BU SONUÇLAR ÇIKTI >> C4 vertebra korpusunde 4 mm ebatlarında T1A ve T2A serilerde hiperintens nodüler imaj dikkati çekmektedir ( hemanjiom ? ). < BOYUN MR SONUÇLARIMDA BU SONUÇ ÇIKMIŞTIR LÜTFEN BİLGİ VERİN ..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Gülşen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin MR incelendiğinde asimetrik mevcut. Bunlar beynimizin normal su yollarıdır. Yaratılıştan bazen eşit olur basende küçük ve büyük olur. Herhangi problem oluşturma. Boyun MR da boyun keniğinin içinde kan damarı yumağı var. Buda normal bir durumdur. Tedavi gerektirmez

15 Aralık 2019 16:46