BE
Soru Sahibi
24 Kasım 2020 10:25

Boy uzama egzersizleri

Merhaba hocam iyi günler.Hocam ben 16,5 yaşındayim 173,5 cm yim boy uzamam son iki yildir çok yavaşladı birkac cm tek uzadım biliyorum bilimsel bir şey olmadan konuşamıyorsunuzu ama lütfen hangisinin yüzdesi fazlaysa onu söyleseniz çok sevinirim boy uzatma egzersizleri barfix vs. boy uzatma şansım var mi 2-3 cm? okuduğunuz için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Merhaba, genlerinizden gelen ve sahip olduğunuz boy potansiyelinize ulaşabilmeniz sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli ve yıpratıcı olmayan yine dengeli bir spor, düzenli ve yeterli uyku süresi ve sağlıklı psikososyal ortam sayesinde olacaktır. Özel bir egzersizin diğerlerinden farklı bir sonuca ulaştıracağı doğru değildir.

30 Kasım 2020 21:34