GE
Soru Sahibi
6 Nisan 2021 23:15

Boğazda sıkışma hissi yoğun terleme

hocam saygılar,yaşım 20 ne olursunuz yardım edin ben yaklaşık 4-5 ay önce panik atak sebebi ile (eko ekg efor) gibi testleri yaptım hepsi temiz çıktı başta olan göğüs ağrılarım artık neredeyse hiç olmuyor her şey iyiye gidiyordu ki fakat hocam bir sorun var ben yatar pozisyondan kalkmak gibi veya uzun süre oturur hallerden kalkarken adem elmasının altındaki bir damar sanki beni sıkıyor patlayacak gibi oluyor (elimi oraya koyunca sanki kalbim orda atıyor gibi diyebilirim) 1-2 saniyeliğine (stresli olduğum zamanlarda daha fazla) buda hocam acaba kalpten çıkan damarımda sorun mu var gibi şeyler getiriyor bu düşünceyi atamıyorum hocam bende hastalık olmasa bile sadece 4-5 aylık stresin bende bir hastalık çıkarma ihtimali var mıdır hocam çok kötüyüm hocam birde geceleri veya sabah uyandığımda alnımdan ve bacaklarımdan çok terlemiş oluyorum buda bana normal gelmiyor kalbe bağlıyorum hocam ne yapcam bilmiyorum ne olursunuz beni rahatlatın :( yada kontrole gitmem gerekiyor mu ... şimdiden teşekkür ederim antidepresan kullanıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bence bu durum kardiyak veya damarla ilgili değilde daha çok psikolojik bir panik atak veya anksiyete durumunu yansıtıyor .Eğer çok rahatsız ediyorsa bir kalp damar cerrahi doktoru görebilir. Bazen aberran sağ subklavian arter bu duruma neden olabilir. Burada bir sıkıntı yoksa psikiyatri uzmanı tedavinizi düzenlesin.

18 Nisan 2021 11:16