DE
Soru Sahibi
2 Ekim 2020 20:43

Boğaz rahatsızlığı

Merhabalar benim defalarca hastaneye gitmeme rağmen hala sorunumun çözülemediği bi rahatsızlığım var daha doğrusu derdimi tam olarak anlatamadığımı düşünüyorum.Sürekli öğürmemek için kendimi sıkıyorum sanki boğazımda bir şey var ve bu şey beni rahatsız ediyor( ip varmış ve o ipi boğazımda çekiyorlarmış gibi bir hissiyat var.)Yemek yemede zorlanıyorum(yutkunurken de)sürekli öğürme hissiyatı oluşturuyor önceleri sürekli öğüruyordum bogazım öğürmekten neredeyse yırtılıyordu fakat daha sonra bu sürekli olduğu için zararlı olduğunu bi doktor söyleyince öğürmemek için sürekli şuan yutkunuyorum ve bu bende artik psikolojik olarak da rahatsızlık oluşturmaya başladı karnım aç ancak boğazımdaki şeyden dolayı yemek yiyemiyorum ve bu yaklaşık 2 aydır var.Boğazımda yara olduğunu düşünüyorum en basitinden evde ailemin yediği bal onların boğazında herhangi bi sızı ağrı yapmazken benim boğazım çok kötü bi şekilde sızlıyor.Boğazlarımda balgam bir hayli var.sinüsit yok yakın bi zamanda yaptırdım çünkü gittiğim kbb doktoru tarafından.umarım ki derdimi anlatabilmişimdir şimdiden verdiğiniz cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Necati Enver
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Öncelikle geçmiş olsun. Bazen ses teli yemek borusundaki haşlık ver buna benzer problemlere neden olabiliyor. Detaylı değil ses dili muayenesi gerekli nedeni ne olduğunu anlayabilmek için. Özellikle ses yutma ile ilgilenen bir kulak burun boğaz doktoruna ulaşmanızı Öneririm., Tekrardan geçmiş olsun iyi günler

3 Ekim 2020 08:27