dm
Soru Sahibi
18 Ağustos 2021 08:59

Böbrek taşı

Hocam iyi günler bende böbrek taşı var sancı yapmıştı acilde idrar tahlili yapıldı doktor ürolojiye gözük dedi idrar sonucu şunlar hocam RBC= 5 0-3 WBC =7 0-4 Kalsiyum okzalat= 0 Tripl fosfat =0 Yassy epitel huc. =0 Renk =koyu sarı Bulanıklık =berrak Glukoz =normal Protein=(+)pozitif Lökosit =(+)pozitif Eritrosit =(+)pozitif Urobilinojen=normal Dansite *** *** **=1038 PH 5.5-6.5= 5 Baktığınız için teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

İdrarda kan var ki taş varlığında normal. Protein (+) pozitif ama böbrek hasarını gösteren bir bulgu olup olmadığını anlamak için 24 saatlik protein kaçağının miktarını bilmek gerek. İyi günler

25 Ağustos 2021 15:33