IO
Soru Sahibi
19 Eylül 2015 10:55

Blood urea nitrogen (BUN)

Merhabalar.. Powerlifting ve bu gibi agirlik antremanlari iceren spor dallari ile ilgilenen bi sporcuyum ... Son donemde kanimda cok yuksek ure gostergesi ile karsilasmaktayim ... Muayene oldugum doktorlar agirlik egzersizlerini terk edip protein icerikli gida tuketmememi soyluyor... Hak verirsiniz ki; Yaklasik 10 senedir spor yapan biri icin bu cok zor bir durum... Sizden bir oneri veya tavsiye bekliyorum ... Simdiden tesekkurler...

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Tolga Saka
Spor Hekimliği

Tükettiğin total proteini %50, ağırlıkları %30 azaltman faydalı olabilir.

29 Eylül 2015 09:34
IO
Soru Sahibi

Tesekkurler...

29 Eylül 2015 09:37
Doç. Dr. Tolga Saka
Spor Hekimliği

.

29 Eylül 2015 09:37