ŞÖ
Soru Sahibi
10 Haziran 2021 16:51

Bilirubin yüksekliği

Meraba hocam kardeşim kovit temaslı olduğu için kan testleri yaptılar hemoglobin kan değerleri hepsi normal çıktı sadece indirekt bilirubin 1.45 referans 0.0 0.9 total bilirubin de 1.96 referens 0.0 1.2 ama bu zamana kadar herhangi Bi şikayeti olmadı ne karın ağrısı nede herangi belirgin bir sarılığı doktor yasak sonrası dahiliye gidebilirsin z acelesi yok dedi bu değerler neyşn habercisi olabilir ne gibi bir sıkıntının şimdiden teşekkrler iyi günler dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Büyük olasılıkla Gilbert veya rotor hastalığı gibi biluribinin doğuştan karaciğerde değişime uğrama bozukluğu gibi gayet iyi huylu önemsiz bir hastalık olabilir. Yine de bir gastroenteroloji uzmanına başvurmanız iyi olur İyi günler

14 Haziran 2021 15:05