tm
Soru Sahibi
24 Haziran 2020 15:29

Bilgi Lütfen

Merhabalar Hocam, mart ayında ağzımdan kan gelmişti daha sonra geçti. Haziranda bir daha ağızımdan kan gelince acile gittim doktor boğazlarından kaynaklanıyor dedi antibiyotik verdi ve geçmezse KBB gitmemi söyledi. 12 haziranda tekrardan kan gelince KBB gittim ve muayenede boğazlarımda bir şey olmadığını istersen iç hastalıkları veya göğüs hastalıkları doktoruna gidebileceğimi söyledi. Bende bugün göğüs hastalıkları doktoruna gittim ve muayenede bir şey çıkmadı, ayrıca akciger tomografi çekildi. Göğüs hastalıkları doktoru bir şey olmadığını iç hastalıklarına gidebileceğimi söyledi. Dün gece kan gelince iç hastalıkları doktoruna gittim, mide veya ciğerler gelmediği söyledi ve kan tahlili yazdı. Hocam bu arada; öksürük, mide bulantısı, kusma, karın ağrım yok sadece geceleri boğazımda yanma ve gıcıklanmayla birlikte midemde yanma oluyor. reflü nedeniyle kan gelebilir mi? Kan tahlilinde sadece aşağıdakiler yüksek çıktı diğer sonuçlar normal. Kan hastalığına bağlı kanama varmıdır? LDH (Laktik Dehidrogenaz) yüksek çıkması tehlikeli mi? Bu sonuçlara göre korkulacak bir şey var mı? Tam Kan (Hemogram) Test Adı Test sonucu Referans Değeri Sonuç Durumu Lökosit (WBC) 11,36 4,5 – 11 Yüksek Nötrofil mutlak 7,34 2 - 7,15 Yüksek sayısı (NEUT#) Monosit mutlak 0,76 0,29 - 0,71 Yüksek sayısı (MONO#) Protrombin Zamanı LDH *** *** ** - 220 Yüksek (Laktik Dehidrogenaz)

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Gelen kan miktarı ve rengi önemli, ona göre nereden kaynaklandığı tahmin edilebilir. Olabilecek her yere bakılmış gibi duruyor muhtemelen burun boğaz kaynaklı bir kanama olabilir tekrarlarsa bir kulak burun boğaz doktoruna tekrar gitmenizi öneririm

28 Haziran 2020 14:07
tm
Soru Sahibi

merhabalar hocam, cevabınız için teşekkürler. Hocam, gelen kan yaklaşık 10 günde bir oluyor ve gelen kan avuç içi kadar ve açık renkliydi, yaklaşık 5 dakika sonra gelen kan ise hafif kahverengiydi ve pas kokusu vardı. Öncesinde boğazımda ağrıyla birlikte boğaz ile mide arasındaki bölgede yanma oluyor ve daha sonra tükürdüğüm de kan geliyor. Kusma,öğürme vb. birşey yok.

28 Haziran 2020 18:04
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun

23 Ağustos 2020 17:34