yc
Soru Sahibi
21 Aralık 2019 21:02

Bileteral kortikal atrofi

1.5 aylik oğlum 45 gün yeni dogan yogun bakimda kaldı diyafram hernisi ameliyati oldu dogdugunda kalp durmuş 17 dakika kalp masaji yapılmış. Taburcu olurken çekilen mr ında bileteral kortikal ve beyin sapinda atrofik gorunumler mevcuttur. Karpos kallozum incelmistir afrotiye sekonder santral ve perifwrik boş anları dilatedir ayrıca sağ konvekte duzeyinde sabdrual higroma ile uyumlu gorunum izledi diye yazıyor çocuğumun durumu çokmu kötü bilgi verebilirsiniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Feride Ün Candan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

İyi günler, Çouğunuzun durumunu sadece MR görüntüleri ile değerlendirmek uygun olmaz. Sağlam çocuk takipleri ve çocuk nörolojisi takiplerinizi aksatmadan devam etmenizi öneririm. Saygılarımla.

23 Aralık 2019 10:16