AE
Soru Sahibi
5 Mart 2021 22:20

Bileğinde kırık

Merabalar. 1 buçuk yasındaki oğlum kolunun üstüne düştü ve bileğinde kırık oluştu. 23 gün alçıda kaldıktan sonra çıkardık alçıyı. Rontgende kemikte hafif eğim göründü ama doktorumuz bi sorun olmayacağını daha küçük olduğu için zamanla düzeleceğini söyledi. Eve geldikten sonra bileğinde şişkinlik oluştu. Normalmi bu durum ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

merhaba, evet 1.5 yaşında Önkol kırıklarının büyük bir kendi kendine düzelme potansiyeli bulunmaktadır. hafif bir eğimin ne kadar olduğunu bilmiyorum. ancak doktorun görüp kabul ettiği bir durumdan farklı bir durum gelişmişse tekrar göünmenizde yarar olacaktır

6 Mart 2021 02:15
AE
Soru Sahibi

Peki alçıyı çıkardıktan sonra eve geldiğimizde bileğinde kırık olan yerde şişkinlik oluştu bu normalmi

6 Mart 2021 02:32
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

eğer bugun hala şişlik devam ediyorsa doktorunuzuna gösterin

8 Mart 2021 23:14