AA
Soru Sahibi
4 Şubat 2010 12:30

Bilateralcilt ciltaltı dokular ve retroareoler bölgeler doğaldır. Her iki

Bilateralcilt ciltaltı dokular ve retroareoler bölgeler doğaldır. Her iki meme parankimi,periareolar alanda milimetrik fibrokistik değişikliklerin eşlik ettiği liposkleroze patemdedir. Her iki meme parankiminde sonografik olarak belirgin yer kaplayan lezyon izlenmedi. Sağ aksiller bölgede 15x6 mm boyutlarında düzgün sınırlı lineer santral ekojenite gösteren hipoekoik nodul izlenmektedir(reaktik LAP)

1 cevap
Cevaplar (1)

Saygideger hanımefendi, öncelikle gecmis olsun. Ortada bir soru göremedim. Ancak anlasildigi kadariyla bir meme ultrasonografi raporu yazilmis. Burada ise bir sorun yok. Aksiller bölgedeki bahsedilen lenf bezi ise reaktif yani mikrobik hadiselere ikincil büyümüs diyebiliriz. Ekstra bir önerim yok. Selam ve saglik dileklerimle. Prof.Dr. Mikdat BOZER

6 Şubat 2010 18:17