AD
Soru Sahibi
25 Aralık 2019 17:24

Bezin tamamının alınması

Merhaba. Bartolin kisti ameliyatı için doktor araştırıyorken ilk sırada çıkıyor olmanız sebebiyle yazıyorum. Sol bartolin bezim abse yapmış durumda ve kökten kurtulmak istiyorum. Bana bu konuda bilgi verir misiniz? Ameliyat ne kadar sürüyor ve iyileşme süreci nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ameliyat 20 dk-yarım saat civarı sürüyor. Kökten kurtulmanız için bezin alınması gerekli ama bartholin bezlerini cİnsel hayat için gerekli salgıları sağladığından genç hastada almayı pek tercih etmeyiz. Muayeneye gelirseniz daha detaylı konuşuruz.

26 Aralık 2019 20:25
AD
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. En kısa sürede görüşmek dileğiyle

28 Aralık 2019 00:25
Op. Dr. Fadime Demircan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rica ederim, geçmiş olsun.

2 Ocak 2020 11:17