Au
Soru Sahibi
20 Haziran 2020 11:17

Beslenme sorunu?

Hocam iyi günler benim bir sorum olacaktı..Benim 4 aylık bir yiğenim var cinsiyeti kız.Yaklaşık hamileliğin 10. ayında sezeryanla yaklaşık 4.5 kg dogdu ilk 1 ay anne sütü ile beslendi fakat sonrasında anne evde tek başına kaldığı için (sokak kısıtlaması olduğu için aileden destekçi de olamadı kimse) moralleri de bozuk olduğundan sütü azaldı.Azalınca doktor tavsiyesi ile mama vermeye başladılar fakat bu sürede kız, gazını cikarmakta zorlanmaya başladı ve anne sütü içmek istemediği için annenin sütü tamamen bitti.Mamaya devam etse bile şu sıralar çok az yiyormuş.annesi Mama içirmeye başlarken kız mama olduğunu bildiği için ağlayıp yemiyormuş.Hocam ne önerirsiniz ne yapmamız gerekiyor.Anne çocuğuna çok düşkün olduğundan ilaç, aspirin,fitil gibi yollara başvurmayı sevmiyor.Bitkisel veya doğal yollarla geçici bir şeymidir? Bu her çocukta yaşanır mi? şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bebeği görmeden bir sonuca varmak doğru olmaz. Çocuk hekimi tekrar görsün. Besin allerjisi, gazlı bebek gibi bir durumun olmadığından emin olup kilo ve boyunun da artıp artmadığına bakmak gerekir

26 Haziran 2020 09:14