AG
Soru Sahibi
8 Ocak 2007 00:00

benim sorum ek gıdalara geçerken muhallebide verilmelimidir?ne kadar zman?

benim sorum ek gıdalara geçerken muhallebide verilmelimidir?ne kadar zman? benim doktorum kızım az kılo aldığı halde önermedi sadece meyve suyu sebze püresi yoğurt dedi.kuzenim hemşire ve kızına milupanın sütlü pirinçli kaşık mamasını verdiğini soyledi ek gıdalara geçmeden önce 1,5 kılo bizim kızımızdan zayıftı şimdi 100 gr fazla acaba muhallebi kılo mu yapıyor bende 1 öğün vermelimiyim?beni bu konuda bilgilendiriseniz sevinirim.şimdiden teşşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Esin Koç
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Muhallebide pirinç unu yağ ve şeker olduğu için tabii ki kalorisi iyidir ve kilo aldırır. Bebeklere muhallebi vermenin sakıncası yoktur, ancak bazılarında kabızlığa neden olabilir. Zaten bebeğiniz süt de aldığı için muhallebinin ona besin açısından ek bir faydası olmaz, ama kilo aldırır. Bebeğin kabızlığa eğilimi varsa muhallebi yaparken pirinç unuyla birlikte yulaf unu da kullanabilirsiniz. Hazır kaşık mamalarını kullanmanızda da sakınca yoktur.

9 Ocak 2007 00:00