ct
Soru Sahibi
20 Şubat 2015 00:39

belde yırtık

hocam merhaba ... annem 1.55 boyunda, 65 kilo ve 60 yaşında.. ıslak zeminde ayağı kaymış kalçası üzerine oturur vaziyette düşmüş ve ambulansla hastaneye getirilmiş.. devlet hastanesi birşey yok 10 gün ortobetik yatakda yatsın dedi.. ordan çıkıp özel hasteneye götürdüm büyük değil ama belde alt sol tarafda yırtık var 3 haftada iğleşir denildi, korse alındı ağrı kesici olarak mide rahatsızlığı olduğundan geralgin günde 4 defa ve merhem sulidin je günde 4 defa yazıldı. 6 gün geçti bu gün ağrılar daha şiddetliydi uyumadan birşey yoktu . uyandı sabah 8 gibi lavobaya gitti ama ağrı önceki günlere göre çok artmıştı zonklama ve belde ağrıyan yerde boşluk , ayrılma hissi var.. akşam 9 gibi aynı şeyi tekrar yaşadık. ağrı kesici ile idare ediyoruz.. önceleri sıcak tutmaya çalışıyorduk , ancak soğuk tutulması yoksa ödem oluşup şişlik ve kızarıklık oluşacağı söylendi..sürekli yatıyor korsede takamıyoruz zaten yatıp dinlenmesi yırtığın kapanması gerektiği söyleniyor ..çekilen filmlerin cd sini aldık ama giderek artan ağrılar bizi korkutuyor .. hatay dörtyol da uzman doktor bulmak zor olsada arabaya bindirip annemi hastaneye götürmem doğrumu bilmiyorum .. her gelen bir akıl verdiğinden evde ne yapmalıyım onuda şaşıedım otursunmu yatsınmı sıcakmı tutmalı soğukmu bu iki ilacın dışında bir tedavi yok mu bunu öğrenmek istiyorum .. en azından sıkıntımızı anlatacağımız bir yer olduğu için teşekkür ederim ..

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

bana cdleri kargo ile gönderin

20 Şubat 2015 11:42
ct
Soru Sahibi

hocam tufan can adıyla bu gün özel muayenehane adresinize ulaşacak şekilde gönderdim .. geralgin ve sulidin jel kullanmaya devam ediyoruz. orta bel ve ağırlıklı kalçanın hemen üstü çizgi halinde bazen sola bazen sağa vuruyor ağrısı zonklama-bıçaklanır gibi şiddetli ağrı yapıyor .3 hafta sürer yapacak birşey yok denildi. 12 gün oldu çok az ayakta 2 gündür korseyi daha çok takıyoruz. sürekli yatmasıda sıkıntı oluyor sağı solu ağrıyor ancak bu yırtılma zorlanmada tekrar açılır diyede korkuyoruz yani masaj yapmak ii gelir mi sıcak mı yoksa soğuk mu tutmalıyız sıcak olursa ödem yapar dediler .. egzersiz olmaz diye düşündük . gittiğimiz doktorlarla türkçe anlaşamadık sanırım başka dilde bilmiyoruz sadece yatsın ilaçları alsın dediler bitti.. gecemiz gündüzümüze karıştı 14 günlük yıllık iznim bitiyor 2 kardeşiz ne yapalım başka bir hastaneye daha mı götürelim bilmiyoruz, adana 2 saat, hatay 2 saat , iskenderun en yakın oda çoğu buradan giden doktorlar . bu ağrıların 2 haftadır sürmesi azalmaması normal midir ? ayrıca ilgilendiğiniz içinde teşekkür ederim..

23 Şubat 2015 11:20
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

cd elime geldi düz kalça eklemi olan filmi açabildim yarın bir radyoloji merkezinde mr ı açmaya çalışacağım beni 05322769428 den arayın

24 Şubat 2015 17:37
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu Beyin ve Sinir Cerrahisi

Yazar toplam 3092 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İlaçlı Torakal mr sonuçu Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
çocuklarda panoramik röntgen Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Baş ağrısı Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Bel fıtığı Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
gergin omurilik Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Ahmet Sancar Topal
Op. Dr. Ahmet Sancar Topal Beyin ve Sinir Cerrahisi
Uzm. Dr. Selim Şeker
Uzm. Dr. Selim Şeker Beyin ve Sinir Cerrahisi
Doç. Dr. Salim Katar
Doç. Dr. Salim Katar Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Rıfat Saygın ALTINAĞ
Op. Dr. Rıfat Saygın ALTINAĞ Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Mehmet Bolat
Op. Dr. Mehmet Bolat Beyin ve Sinir Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube