YN
Soru Sahibi
3 Mayıs 2019 00:04

Bel fıtıgı

Merhabalar Kerem hocam ben bundan 2 yıl önce Bel fıtığından ameliyat oldum Bu da benim yeni mr cevaplarsanız çok sevinirim L5 S1 disk aralığı posteriorda hafif daralmıştır bu düzeyde diskin t2a sinyalinde hafif dejeneratif kayıp mevcuttur komşu end platolarda miks tip dejeneratif sinyaller izlenmektedir L4 L5 düzeyinde faset eklemlerde hafif hipertrofi ve diffüz bulgunu nedeniyle nötral foramenlerde inferiordan hafif daralma izlenmektedir Dural kese hafif basılıdır L5 S1 düzeyinde geçirilen muhtemel operasyona sekonder solda hemilaminektomi defekti izlenmektedir Opera olguda hasta Eğer 6 veya 9 aydan önce Opera olmuşsa bu inceleme ile değerlendirme yapılabilir bu şekilde düşünüp değerlendirildiğinde bu seviyede sol subartiküler foraminal lüks rezidü ile uyumlu olabilecek fokal protrüzyon osteosit mevcut olup sol S1 köküne lateral reses düzeyinde bası yapmaktadır Ayrıca sol S1 kökü komşuluğunda milimetrik perinoral kist ile uyumlu olabilecek genişleme izlenmekte olup sol lateral Reses obliteredir solda faset eklemlerde de hipertrofiye mevcuttur sol nöral foramen inferiordan daralmıştır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kerem Bıkmaz
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun .D aha önce bir ameliyat geçirmişsiniz.Farklı bir mesafede tekrar bir fıtık oluşumu söz konusu ama tekrar opera edilecek düzeyde değil ameliyatsız fıtık tedavilerimiz ile çok başarılı sonuçlar elde edebiliriz. İstanbul/fulyada ki kliniğime bekliyorum.Sağlıklı günler dileriz . Klinik muayene *** *** ** 35 numaralı hattan randevu alabilirsiniz. WhatsApp Direk *** *** ** 68 numaralı hattan sorularınız ile ilgili bana ulaşabilirsiniz.

2 Ağustos 2019 16:05