pt
Soru Sahibi
14 Nisan 2019 16:42

Bel fıtığı teşhisi

hocam benim mr sonuç um bu şekilde lomber lordoz düzleşmiştir l4 vertebra köprüsünde 20 x 24 mm boyutlarında hemanjıom izlendi l5 S1 vertebra end platolarında yağlı değişiklikler izlenmiştir l3 4 seviyesinde diffüz bulging izlendi l4 5 seviyesinde diffüz bulging ve anüler yırtık izlendi l5 S1 seviyesinde ekstrüde disk hernisi ve minimal foramen daralma izlendi tekal kese basılıdır diğer intervertebral disk konfigürasyonları normaldir spinal kanal ön arka çapı normal olarak değerlendirilmiştir spinal kord normal seviyede sonlanmaktadır siz bu mr sonucunda mattias koyuyorsunuz ameliyat olmam gerekiyor mu?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Operasyon kararına beyin cerrahinin karar vermesi gerekir. Beyin cerrahi tarafından durumunuzun değerlendirilmesini tavsiye ediyorum. Geçmiş olsun diliyorum...

15 Nisan 2019 08:23