ŞŞ
Soru Sahibi
7 Ağustos 2021 22:42

Bel agrısı

Lomber aksta açıklığı sağa bakan skolyoz mevcuttur. Vertebra korpus yükseklikleri korunmuştur. İntervertebral eklem aralık genişlikleri tabiidir. İntervertebral disklerde dejenerasyona sekonder T2 sinyal kaybı izlenmektedir. L3 – L4 diskinde diffüz bulging izlenmektedir. L4 – L5 diskinde diffüz bulging izlenmektedir. Her iki L5 sinir köküne bası izlenmektedir. L5 – S1 diskinde santral protrüzyon , dural kese ve spinal korda bası izlenmektedir. Faset eklemde hipertrofi izlenmiştir. Diğer disk arka konturlarında kanal yönüne anlamlı taşma saptanmamıştır. İncelenen düzeylerde spinal kanal AP çapları fizyolojik sınırlardadır. Spinal kord normal yerinde konus medüllaris olarak sonlanmaktadır.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Beyin Cerrahisi uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekir

16 Eylül 2021 23:26