ÇO
Soru Sahibi
17 Ekim 2021 16:22

Bel ağrısı MR sonucu

Hocam merhabalar ben bel ağrısı için hekime başvurmuştum MR istendi sonucun ne anlama geldiği hakkında bilgi verme imkanınız olur mu çok teşekkür ederim LOMBER MRG TEKNİK: Aksiyal ve sagital FSE-T2, sagital FSE-T1 görüntüler elde olunmuştur. BULGULAR: Lomber lordoz düzleşmiştir. Vertebra korpus yükseklikleri ve kemik yapıların sinyal intensiteleri doğaldır. İntervertebral disk yükseklikleri ve disklerin sinyal intensiteleri doğaldır. L3-4, L4-5 düzeylerinde diffüz disk bulging izlendi. Tekal saka indentasyon mevcuttur. Bilateral nöral foramenler inferiordan minimal daralmıştır. L5 S1 düzeyinde posterosantral disk protrüzyonu izlendi. Anterior epidural yağ mesafesi obliteredir. Nöral foramenlerde destrüksiyona veya ekspansiyona yol açan lezyon bulgusu saptanmadı. Konus medullaris L1 seviyesinde sonlanmakta olup intensitesi ve genişliği doğaldır.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bülent Aykanat
Ortopedi ve Travmatoloji

Bir seviyede, bel fıtığı başlangıcı diye düşünebilirsiniz. Ameliyat gerekmez. Bel egzersizleri ile bel kaslarınızı güçlü tutmanız yeterli.

18 Ekim 2021 11:26