AA
Soru Sahibi
7 Mayıs 2017 10:53

Behçet hastalığı ve derin ven trambozu

Hocam iyi günler 36 yaşındayım hocam bana 3 yıl önce kronik venöz yetmezliği ve bir yıl önce de Behçet hastalığı teşhisi konuldu şu anda iki hastalığım çok şiddetli geçiyor doktorların Ailenizde Behçet hastalığı var mı dedi tabii Ben hatırlamıyorum Çünkü babam ve annem de vefat etti için bilmiyorum dedim Bunun için ne yapabiliriz genetik olup olmadığını için nasıl bir yol izlemeliyim bu Hangi tahlillerle veya nasıl belirlenebilir Çünkü Behçet hastalığın çok şiddetli geçiyor çalışmakta çok zorlanıyorum çok da ilaç kullanıyorum Hatta hocam kronik Venöz yetmezliğinde derin ven trombozu geçirdim yani trombofili geçirdim Çaresizim genetik olduğu için mi çok ağır seyir gösteriyor yoksa genetik olduğu için ömür boyu bu hastalığı devam edecek midir Ne yapmalıyım ne önerirsiniz Saygılar başarılar dilerim

1 cevap
Cevaplar (1)

size Öncelikle trombofili analizi oneririm Behçet hastalığı genetik ancak sadece yatkınlık acısından inceleme yapılabiliyor trombofili acısından yardımcı olurum

8 Mayıs 2017 19:32