7 Ağustos 2021 10:27

Bazı yerlerde gıcırdama tıkırdama sesleri ve ağrılar

Merhaba doktor bey benim yaklaşık 1 yıl sınava hazırlanma sürecim oldu o dönem ne elimde ne dirseğimde hiçç bir problemim yoktu neyse sınav bitti annemle birlikte temizlik yapıyorduk yaklaşık on saat felan ben de fırını silerken bir anda parmağının çok acıdığını hissettim ertesi gün de elimi uzatıp yerden bir şey alırken işaret parmağım zonklama oluyordu da sonra elimi bir şey olmaz deyip kullanmaya devam ettim masaj yapıyorduk asla geçmiyordu 3 gün içerisinde baş parmağımla işaret parmağım arasında bir damar belirgin bir şekilde ortaya çıktı işaret parmağımı hareket ettirirken orası şişiyor ve baş parmağımı da kendine doğru çekiyordu daha sonra da baş parmağım bir şeyler yıkarken yada elimi yıkarken kök yerinde hassasiyet vardı batıyor gibi hareket ediyor gibi oluyordu bir kaç ortopedi doktoruna gittim kas gevşetici ve ağrı kesici verdi onları kullanınca iyi oldum sandım her seferinde daha kötü aciyordu sağ elimde de baş parmağında içinde çıkıntılı bir yer var orası acıyor ve parmağınla kapak gibi bir şey açamıyorum hem güçsüz hem de bir anda sıkışır gibi olup çekiyor aynı zamanda parmağım titriyor. Biraz dinlendirsem artık iyi olur dedim aylar sonra acıdan duramıyordum sol kolumu da serbest bırakamıyorum sanki parmağımın içi sıkışıyor gibi oluyor kasılmalar oluyor bu sefer de dinlenirken iki parmağımı rahatlatmak için elimde yastık felan tutuyordum iyi oluyor gibi oluyordu parmaklarımi kapatınca sonra o da fayda etmemeye başladı şuan sabit pozisyonda yatarken bile bileğimden ve dirseğimden tıkır tıkır cart diye böyle sesler geliyor sanki ayrılacak gibi dirseklerimin üstüne asla yaslanamiyorum sanki acıdan içine göçecek sağ kolumu yukarı kaldırıp indirirken bir de hem

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bunun için önce bir fizik tedavi uzmanına ya da ortopediste gözükün ki, bir yaralanma ya da zedelenme mi yoksa iltihaplı bir şey mi diye ayırd etsin. Onlardan alacağınız cevaba göre ilerlersiniz. Muayene etmeden bunun ne olduğu anlaşılamaz.

18 Ağustos 2021 17:30
Soru Sahibi

Ortopedi doktoruna gittim kas gevşetici gibi şeyler kullandım ilk rahatlama olur gibi oldu fayda etmedi daha yeni fiziğe gittim o da bir şey demedi romatoloji uzmanına da gittim sjögren sendromum var ilaç kullanıyorum fakat zaten bu şikayetlerimin romatizma ile bir ilgisi olmadığı söylendi sanki dirseğimin içinde bir şeyler sıkışıyor gibi kolumu kıvırdiğimda içinde böyle sanki bir şey çekip bırakılıyormus hissi oluyor

23 Ağustos 2021 17:22
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Buradan size daha fazlasını söylememe imkan yok. Bütün bunları sizi muayene eden doktorlarla tartışmanızda yarar var.

31 Ağustos 2021 10:35
Soru Sahibi

Anladım teşekkürler

2 Eylül 2021 14:38
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun.

12 Eylül 2021 16:10